Featured Image

Another one bites the dust

Niemiecki czołgista maluje farbą liczbę zniszczonych czołgów przeciwnika na armacie Tygrysa.

Featured Image

Japońska myśl techniczna

Aby nie być monotematycznym, teraz czas na japońską myśl techniczną. Przed Wami バトルトロリー, czyli drezyna bojowa.

Featured Image

Produkcja Liberatorów (1942)

Wyprodukowany w liczbie ok. 18 tys. sztuk B-24 Liberator został głównym samolotem bombowym armii USA na obu frontach. To z jego pokładu zrzucano pomoc dla walczącej Warszawy, w samolocie tego typu tragiczną śmierć poniósł Władysław Sikorski. Jeśli chodzi o kwestie techniczne – przy dziesięcioosobowej załodze i ponad tonie bomb w luku, poruszał się z bardzo przyzwoitą… »

Featured Image

Dyskrecja jest najważniejsza (1943)

Szeregowiec Ivan Smith, redaktor gazety “Camp Hood Panther” w Camp Hood, Texas, wymyślił taki oto oryginalny sposób, aby przypomnieć żołnierzom o śmiertelnie poważnym obowiązku zachowywania dyskrecji. Rok 1943.

Featured Image

Świnki dla Luftwaffe

Czy wiecie, że z okazji odbycia 1000 lotów bojowych piloci Luftwaffe dostawali małe świnki? Serio, zobaczcie na numer wymalowany na boku. Dodam tylko, że ręka Friedericha Langa zasłania jedno zero. W tle jego samolot, Junkers Ju 87-B Stukas, Vitebsk 7 maja 1944 roku.

Featured Image

Pilotki i ich B-17

Kto powiedział, że wojna jest tylko dla mężczyzn? Na zdjęciu pilotki opuszczające ich B-17 “Pistol Packin’ Mama”, na lotnisku w Lockbourne, Ohio. Od lewej do prawej: Frances Green, Marget Kirchner, Ann Waldner i Blanche Osborn.

Featured Image

Niemieccy hipsterzy

Niemieccy hipsterzy gdzieś na froncie wschodnim.